Blog
 

POWER Mini-Blog to przegląd ciekawych (naszym zdaniem) informacji. Znajdziecie tutaj krótkie cytaty i fragmenty z innych stron, portali, serwisów informacyjnych oraz oczywiście odnośniki do całych artykułów lub witryn WWW.

Firma AMD zapowiada, że za kilka lat będzie produkować więcej procesorów serwerowych w architekturze ARM niż w x86. Analitycy spekulują (bo jak to inaczej nazwać, takie wróżenie ;) ) że do 2017 roku serwery z procesorami ARM będą stanowić 20% rynku. Pożyjemy – zobaczymy. Niemniej jednak warto przyglądać się ciekawym projektom w jakich uczestniczy AMD.
Źródło: www.powerserver.pl

Zgodnie z ustawą z 28 kwietnia 2011 r. o systemie informacji w ochronie zdrowia, Ministerstwo Zdrowia nakłada na wszystkie podmioty lecznicze obowiązek prowadzenia od 1 sierpnia 2014 r. dokumentacji medycznej wyłącznie w wersji elektronicznej. Do tego czasu placówki medyczne mają prawo prowadzenia dokumentacji medycznej zarówno w wersji papierowej, jak i cyfrowej. PowerServer jako uznany dystrybutor serwerów i rozwiązań serwerowych wielu wiodących producentów oferuje serwery Dell PowerEdge i Dell CTO, Hewlett-Packard ProLiant, Actina Solar, Fujitsu Primergy, IBM i Triline w cenach nawet o 30-40% niższych od cen katalogowych u producentów.
Źródło: Serwery dla placówek świadczących usługi medyczne
Zobacz także: Serwery taniej nawet o 30-40% od cen katalogowych

Serwer HP ProLiant ML310e Gen8 v2 typu wieża (tower) to jednogniazdowy (jednoprocesorowy) serwer z procesorem Intel® Xeon® serii E3-1200v3, który zapewnia podstawową dostępność i możliwości rozbudowy wymagane w firmach o zmieniających się potrzebach.
Zobacz także: Serwer ML310e Gen8 v2

W czerwcu 2013 roku pojawiły się nowe, udoskonalone serwery HP - wersja 2 z generacji 8 (gen8 v2). Serwery generacji 8 zyskały już renomę wśród małych i średnich firm dzięki prostszemu wdrażaniu, utrzymaniu i zarządzaniu infrastrukturą informatyczną. Gen8 v2 to kolejny krok w dostosowaniu rozwiązań serwerowych do biznesowych potrzeb MŚP. Na początek Gen8 v2 przedsiębiorstwa otrzymały do wyboru trzy serwery: HP ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8), HP ProLiant DL320e Gen8 v2 i HP ProLiant ML310e Gen8 v2.
Zobacz także: www.powerserver.pl

IBM x3250 M4 jest serwerem w obudowie 1U pozwalającym na montaż jednego procesora. Serwer IBM x3250M4 oferuje przedsiębiorstwom całkiem nowy w tej klasie poziom wydajności oraz elastyczności. Oferowany serwer IBM x3250M4 posiada fabrycznie zamontowany procesor Intel Quad-Core Xeon E3-1230v2 3.3 GHz oraz 4GB RAM 1600MHz! z możliwością rozbudowy o kolejne kości. Serwer posiada wbudowany kontroler Raid IBM ServeRAID H1110 z obsługa dysków SAS i SATA oraz wnęki na 4 dyski. 2 dyski po 500GB zostały już dołączone przez producenta.
Zobacz także: www.powerserver.pl

Dell PowerEdge T110 II to idealny serwer dla małych i średnich firm. Serwer ten stanowi idealne połączenie korzyści, niezawodności oraz funkcji ułatwiających współpracę i ochronę danych. Wybrany model serwera Dell T110II w konfiguracji fabrycznej, wyposażony został w wydajny i energooszczędny procesor Intel Xeon 4-Core E3-1220 3.1 GHz 8MB, dwa dyski SATA o pojemności 0,5TB każdy, 4GB pamięci DDR3. Dodatkową zaletą serwera jest preinstalowany system operacyjny Windows Server 2012 Foundation.
Zobacz także: www.powerserver.pl

Procesory Intel Atom/Silvermont, które są wytwarzane w technologii 22nm i zawierają tranzystory typu 3D mają wygrać rywalizację z procesorami ARM. Jeszcze w tym roku tego typu procesory mają trafić do serwerów. W stosunku do swoich poprzedników (Atom Saltwell) pobierają ponad 4 razy mniej energii. Mogą też zawierać nawet 8 rdzeni obliczeniowych. Nowa architektura procesorów Atom pozwala lepiej zarządzać energią, przez co rozwiązania oparte na Silvermont rywalizują w architekturą Big.Little opracowaną przez ARM. W Big.Little w ramach jednego układu znajdują się rdzenie zarówno standardowe i energooszczędne. W zależności od potrzeby na moc obliczeniową, aktywowane są jedne lub drugie. A co za tym idzie, gdy wymagana jest większa moc obliczeniowa i aktywowane są standardowe rdzenie – można pożegnać się z energooszczędnością. Atom Silvermont nie ma rozróżnianych rdzeni, gdyż wszystkie są energooszczędne i mogą przechodzić w stan uśpienia gdy nie są wykorzystywane. Co więcej Intel pracuje już nad nową generacją w technologi 14nm.

Ograniczenia bazy danych SQL Server Express 2012. SQL Server Express jest bezpłatną wersją bazy danych firmy Microsoft SQL Server. Wersja Express przeznaczona jest do wdrożeń mniejszej skali oraz do zagnieżdżania w aplikacjach. Posiada podstawowe mechanizmy wersji komercyjnej, ograniczone pod kątem skalowalności. Ograniczenia to: jeden procesor maksymalnie 4 rdzeniowy, wykorzystanie pamięci 1GB (nawet jeśli w urządzeniu zainstalowano więcej), rozmiar bazy danych to maksymalnie 10GB. Dla bardziej wymagających użytkowników, którzy chcą wykorzystać pełną moc rozwiązania polecamy MS SQL Server 2012
Zobacz także: www.powerserver.pl

Prezent dla chłopaka? Tani tablet Apollo PC TABLET QUICKI 727, 7" 5 multi-touch, A13 Cortex A8 1.2GHz, 512MB DDR3 będzie doskonałym wyborem!
Źródło: Tablet Apollo PC TABLET QUICKI 727
Zobacz także: Lark FreeMe 70.5 Tablet 7''

[praca] Poszukiwany Chief Data Scientist. Poszukujemy Ciebie, centralnej osoby odpowiedzialnej za rozwój naszej wiedzy o Big Data. Przede wszystkim musisz być inżynierem oprogramowania, a nie programistą. Początkowo 80% czasu spędzisz na tworzeniu kodu, ale przed upływem roku możesz prowadzić mały zespół. Dlatego metodykę musisz mieć we krwi...
Źródło: www.gridwisetech.com

Zarządzanie bazami danych to zwykle dział eksploatacji, utrzymania, infrastruktury, a w mniejszej firmie po prostu jeden lub kilku adminów (DBA). Ten dział infrastruktury ma utrudnioną drogę komunikacji z biznesem (np. z Zarządem). Inne części organizacji IT - dział rozwoju, wsparcia biznesu, dział utrzymania aplikacji są bliżej użytkownika, a ich działalność bardziej zrozumiała.
Źródło: oracle.gridwisetech.com

Dedykowany do ciągłej pracy w serwerach NAS (dyskach sieciowych) dysk twardy serii RED - WD Caviar Red, 3.5", 1TB, SATA/600, 64MB cache.
Źródło: WD Caviar Red 1TB - niska cena!
Zobacz także: Seagate Black Armor 220 - dysk sieciowy

Webinarium: Optymalizacja kosztowa i wydajnościowa rozwiązań bezpieczeństwa chmury - 29 listopada 2012, godz. 10.00. Weź udział w webinarium aby dowiedzieć się jak obniżyć koszty zarządzania sprzętem i środowiskiem oraz zapewnienia bezpieczeństwa IT przy użyciu sprawdzonych rozwiązań VMware. Zabezpieczenia, znane z rozwiązań sprzętowych, zostały rozszerzone i wprowadzone w modelu wirtualnym. Są one zarządzane przy użyciu reguł. Dla klientów oznacza to gwarancję bezpieczeństwa aplikacji i danych niezależnie od tego, gdzie się znajdują i jak często są przenoszone pomiędzy różnymi środowiskami cloud – prywatnymi, publicznymi i hybrydowymi. Webinarium to będzie poświęcone rozwiązaniom do zapewnienia bezpieczeństwa w chmurze oraz optymalizacji kosztów z tym związanych.
Źródło: info.vmware.com
Zobacz także: Oprogramowanie VMware

Koncern HP najwyraźniej nie może się zdecydować, czy chce umożliwić nabywcom komputerów z preinstalowanym Windows 8 możliwość zainstalowania wcześniejszej wersji systemu Microsoftu. Na stronie firmy pojawiła się ostatnio informacja, że taka operacja nie będzie możliwa - jednak krótko później nieznacznie zmieniono jej treść...
Źródło: www.networld.pl

VMware Fusion 4 to oprogramowanie służące do uruchamiania aplikacji Microsoft Windows w środowisku Apple Mac. VMware Fusion 4 pozwala na uruchamianie aplikacji systemu Windows na komputerze Mac bez konieczności restartowania komputera.
Źródło: www.powerserver.pl
Zobacz także: Oprogramowanie - Wirtualizacja

Google Asus Nexus 7 w wersji 16GB pozbawiony jest gniazda na kartę SIM, przez co jedyną łączność z internetem ma tam, gdzie jest dostęp Wi-Fi. Wydaje się to problemem, ale głównie wtedy gdy jest jedynym mobilnym urządzeniem. Ale jeśli masz komputer przenośny z internetem mobilnym 3G (np. w modemie USB) i Nexus 7 miałby gniazdo SIM to byłyby dwie drogi. Kolejna karta SIM i kolejny abonament lub przedpłacany internet. Albo ciągłe przekładanie karty SIM z jednego urządzenia do drugiego. Albo...
Źródło: Nexus 7 - jak używać internetu mobilnego 3G
Zobacz także: Android 4.2 (Nexus 7)

Wielkimi krokami zbliża się największa premiera w historii gier na Linuksa. Chodzi oczywiście o wydanie Steam firmy Valve na nasz system. Wczoraj (06.11.2012) osiągnęliśmy kolejny kamień milowy na drodze do tego celu, którym jest oficjalne wydanie Steam Beta dla Linuksa.
Źródło: czytelnia.ubuntu.pl
Zobacz także: Steam for Linux Beta Now Available

Ubuntu 11.10 Oneiric Ocelot wydane! Pomijając zmiany wizualne, które nie mają decydującego znaczenia dla licznego grona użytkowników, wzrosła liczba obsługiwanego sprzętu. Z aktualizacją nie powinni zwlekać szczególnie użytkownicy nowych procesorów Sandy Bridge, układów graficznych GMA500 i AMD Llano, systemów plików ext4 i brtfs, kart sieciowych firm Realtek, Ralink i Broadcom, wirtualizacji Xen a także właściciele laptopów ASUS czy Samsung.
Źródło: czytelnia.ubuntu.pl

AMD A10-5800K – Trinity w wersji desktop. 2 października 2012 miałą miejsce oficjalna premiera produktów dedykowanym komputerom stacjonarnym. Czy Intel ma się czego bać? W mobilnych rozwiązaniach moduły Piledriver sprawdziły się znakomicie, takie jest nasze zdanie. Czy tak samo będzie w przypadku rozwiązania stacjonarnego? Od razu na wstępie trzeba zaznaczyć, że nowy produkt nie ma zadania konkurować z najmocniejszymi Intelami i7.
Źródło: www.dobreprogramy.pl

Cyanogenmod - alternatywny, podrasowany Android, który wyciśnie z Twojego telefonu czy tabletu siódme poty. Pomijając optymalizację systemu dostępne są też rozszerzone funkcje, takie jak: Lockscreen Gestures, Phone Goggles, OpenVPN, Incognito Mode, Themes Support, DSP Equalizer.
Źródło: www.cyanogenmod.org

Najnowszy stabilny Chrome zasługuje na uwagę z dwóch powodów. Po pierwsze, na systemie Windows ma włączoną akcelerację sprzętową dla odtwarzania wideo, zaś po drugie, ponieważ w tej wersji zaimplementowana została obsługa nagłówka Do Not Track.
Źródło: www.dobreprogramy.pl
Zobacz także: blog.chromium.org

Możesz śmiało zmieniać firmware, to nie unieważnia gwarancji na sprzęt. Wymagane w UE producenckie gwarancje dla konsumentów są jednoznaczne: każda usterka w urządzeniu, która ujawni się ciągu pierwszych sześciu miesięcy od jego zakupu, jest uważana za istniejącą w urządzeniu w momencie jego sprzedaży. W tej sytuacji sprzedawca ma obowiązek zrealizować gwarancję bez jakichkolwiek zastrzeżeń. Jeśli usterka ujawni się w okresie od sześciu do 24 miesięcy od daty sprzedaży, to sprzedawca może odmówić realizacji gwarancji, pod warunkiem że uda mu się udowodnić, że usterka powstała z winy konsumenta. Sądy uznają zwykle, że jeśli na urządzeniu nie ma śladów niewłaściwego traktowania, usterka wystąpiła dlatego, że była w urządzeniu obecna od początku.
Źródło: www.dobreprogramy.pl
Zobacz także: Blog Matiji Šuklje

GridwiseTech ma przyjemność zaprosić na pierwsze w Krakowie Seminarium Big Data Matters. Seminarium odbędzie się w piątek, 9 listopada 2012, o godz. 18.00 w Instytucie Informatyki AGH, ul. Kawiory 21, sala 120.
Źródło: oracle.gridwisetech.com

Serwery HP ósmej generacji wyposażone są w nowoczesne i jeszcze bardziej wydajne procesory Intel Xeon E5-2400 i E5-2600 oraz w procesory AMD Opteron z serii 6200. Ale ProLiant Gen8 to nie tylko zmiana procesorów na nowszą generację. W przypadku firmy HP serwery HP ProLiant Gen8 są pełne innowacyjnych rozwiązań
Źródło: Co nowego w HP Proliant Gen8
Zobacz także: Serwery HP Proliant Gen8

Ekonomiczny i niezawodny serwer Triline Mercury MP1601. Rozwiązanie tego typu zaspokoi potrzeby części użytkowników biznesowych. Serwery Triline Mercury MP1601 przeznaczone są dla małych i średnich firm lub dedykowanych zadań w serwerowni.
Źródło: Serwery Triline Mercury MP1601
Zobacz także: Serwery Triline Mercury

Helpdesk dla serwerów HP. Urządzenia objęte i nie objęte gwarancją oraz urządzenia objęte usługą HP CarePack lub kontraktem tylko w dni robocze. Całodobowo wyłącznie dla klientów posiadających ważny pakiet HP Care Pack lub kontrakt serwisowy uprawniający do obsługi całodobowej.
Źródło: Wsparcie techniczne online
Zobacz także: Helpdesk dla serwerów HP

Helpdesk dla serwerów IBM. Wsparcie techniczne i zgłaszanie usterek on-line lub za pośrednictwem infolinii.
Źródło: Wsparcie techniczne online
Zobacz także: Helpdesk dla serwerów IBM

Helpdesk dla serwerów Dell. Wsparcie techniczne i zgłaszanie usterek on-line lub za pośrednictwem infolinii.
Źródło: Wsparcie techniczne online
Zobacz także: Helpdesk dla serwerów Dell

Helpdesk dla serwerów Actina Solar. Zgłaszanie usterek sprzętowych należy zgłaszać telefonicznie, pocztą elektroniczną lub faksem do Serwisu Serwerów ACTION S.A. zlokalizowanego w Krakowie.
Zobacz także: Helpdesk dla serwerów Actina Solar

Helpdesk dla serwerów Fujitsu. Zgłoszenia awarii sprzętu klientów posiadających kontrakt serwisowy oraz posiadających sprzęt z gwarancją onsite z gwarantowanym czasem naprawy lub bez niego:
Zobacz także: Helpdesk dla serwerów Fujitsu.

Co jest w środku pudełka z tabletem Asus Google Nexus 7? Pierwsza rzecz, po wyjęciu z pudełka, która rzuca się w oczy, a właściwie ręce - Nexus 7 lekki nie jest...
Źródło: Pierwsze wrażenia - tablet Nexus 7

System Windows XP na dysku SSD - czy warto i jeśli tak, to jak to zrobić? Instalować Windows XP od nowa, czy przenieść już istniejący system z HDD na SSD?
Źródło: System Windows XP na dysku SSD

W 1952 roku IBM zaprezentował IBM 726 jako nowy sposób składowania danych generowanych przez komputer. System ten rozwiązywał główny problem związany z taśmami magnetycznymi dostępnymi w tamtym okresie, tj. podatność na przerywanie. Problem ten udało się rozwiązać stosując tzw. „kolumnę próżniową”, która wytwarzała bufor luźnej taśmy.
Źródło: 60 lat innowacji IBM w zakresie rozwoju taśm magnetycznych

Procesory ARM dla serwerów? ARM zaprezentował swoje pierwsze 64-bitowe procesory z serii Cortex-A50. Nowe układy mają pomóc firmie utrzymać dominację w sektorze smartfonów oraz tabletów - i jednocześnie wzmocnić jej pozycję na rynku CPU dla serwerów.
Źródło: 64-bitowe procesory ARM w 2014 roku

Firma AMD ogłosiła, że pracuje nad 64-bitowym procesorem opartym na technologii ARM. Będzie to wielordzeniowy układ typu SoC (System-on-a-Chip) łączący w sobie ekosystemy x86 i 64-bitowy ARM, zaprojektowany i zoptymalizowany z myślą o budowaniu energooszczędnych, kompaktowych serwerów.
Źródło: AMD zapowiada procesory Opteron oparte na architekturze ARM

Oto propozycje pięciu gier, które przy zgaszonym świetle, w noc duchów niewątpliwie dostarczą niezapomnianych emocji.
Źródło: czytelnia.ubuntu.pl

Czy warto zagrać w Hydrophobia Prophecy? Ciężko powiedzieć - plusy i minusy się równoważą. Warto, jeśli Dark Sector lub Cold Fear się wam podobały. Bo zarówno w rozgrywce jak i specyficznym klimacie Hydrophobia Prophecy jest podobna.
Źródło: Hydrophobia Prophecy PC

Aktualizacja: 2019-07-18 06:46

Na portalu Facebook oraz Google+ publikujemy ciekawe informacje z zakresu tematyki serwerowej i dzielimy się naszym długoletnim doświadczeniem. Doradzamy w doborze sprzętu i oprogramowania. Jeśli jesteś fascynatem nowych technologii lub interesuje Cię tematyka serwerowa - dołącz do nas już teraz!

 
Klauzula Informacyjna RODO Copyright © 1997-2019 by PowerComputer